Najlepsze trasy rowerowe Małopolski

Odwiedź https://narowery.visitmalopolska.pl/, żeby dowiedzieć się więcej o najciekawszych trasach rowerowych w Małopolsce.

Małopolska może poszczycić się ogromną rozpiętością geograficzną przyrodniczą oraz pięknymi pejzażami. Kolosalne wrażenie robią w głównej mierze góry, jakich w Małopolsce nie brakuje – ale nie jedynie. Sporo z efektownych miejsc wolno odwiedzić rowerem. Opisujemy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – trasy rowerowe / Małopolska – najpiękniejsze trasy rowerowe / Trasy i szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy i szlaki rowerowe w Małopolsce są wybitnie zróżnicowane. Odszukamy tutaj zarówno takie szlaki rowerowe, które są zawikłane technicznie, jak oraz trasy fenomenalne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej będzie VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Obszary są niezwykle malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co gwarantuje beztroską jazdę i podziwianie pejzaży.
Jako że wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie możemy nie nadmienić o trasie VeloDunajec, jaką niektórzy nazywają wręcz wizytówką Małopolski. Po drodze napotykamy dużo atrakcji, między innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, ale prawdopodobnie największą z nich jest wyprawa szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze pejzaże są wiekopomne!
Inną trasą rowerową, jaka należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym najbardziej legendarnych oraz najentuzjastyczniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten szlak rowerowy biegnie naokoło Jeziora Czorsztyńskiego. Jego atutem – prócz ładnych widoków (i to niezależnie od pory roku) – jest kapitalna nawierzchnia oraz mnogość atrakcji i dostatnie zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na koniec napomknijmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on bo swój rowerowy wariant. Ten szlak rowerowy zapewnia takie atrakcje jak tajemnicze ruiny zamków i interesująca przyroda, lecz także przewyższenia i trudności techniczne na trasie.