Trekkingi górskie raczej nie dla amatorów

Szukasz szczegółowych informacji o trekkingach? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Wyprawy w góry mogą mieć różne formy. Od krótkich spacerów po łatwych trasach w bezpiecznym sąsiedztwie schronisk turysty, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po szlakach stojących wyżej na skali skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Żeby podjąć się trekkingach, potrzebna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również umiejętność obsługiwania sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Aczkolwiek w zamian za nieraz olbrzymi trud zyskujemy możliwość kontaktu z dziką naturą i podziwiania cudownych widoków.

Trekkingi – poziomy trudności

Poziom trudności jest zależny od terenów, przez które przebiegają trekkingi. Zawodowcy wymieniają trzy poziomy trudności wypraw w rejony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a ich zdrowie nie stanowi przeszkody do większego wysiłku. Następny poziom trudności wymaga lepszej sprawności oraz przynajmniej elementarnej praktyki w górach – np. w polskich Tatrach. Najwyższy poziom to wycieczki dla uczestników ze świetną kondycją, znajomością charakteru wysokich gór i umiejących używać sprzęt, jak również nieobawiających się trudnych warunków biwakowania podczas kilkudniowej wędrówki.

Dokąd wybrać się na trekking?

Trekkingi można przeprowadzać w każdych łańcuchach górskich. W Polsce entuzjaści tego typu obcowania z naturą bardzo cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli zaś idzie o inne pasma na kontynencie europejskim, największą popularnością cieszą się bałkańskie Góry Przeklęte, Alpy, Karpaty Wschodnie oraz graniczące z Azją Kaukaz i Ural. Najbardziej wprawne w trekkingu jednostki mogą zaś sprawdzić swoje umiejętności podczas wyprawy w Himalajach, Karakorum bądź Andach.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]