Trekkingi w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Na www.exploruj.pl znajdziesz więcej szczegółów o trekkingi Himalaje

Himalaje razem ze zlokalizowanym całkiem blisko pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływ na to ma sporo elementów – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba wspomnieć także o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje stały się polem rywalizacji doświadczonych himalaistów z całego globu. Nie dziwi nas zatem zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się też wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj wykwalifikowanym przewodnikom

Na wstępie warto zaznaczyć, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego wierzchołka. Przyczyną kłopotów bywa też samo zaplanowanie wyjazdu – kupno biletów czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Dlatego najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących trekkingi w tych okolicach. Kolejnym plusem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie mających wprawy w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy wokół Manaslu i Annapurny

Z oczywistych przyczyn osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Karakorum lub Himalaje rzadko decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie świadczy to jednak, że te masywy są poza ich zasięgiem, ponieważ często aranżowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Annapurna, Lhotse czy Everest. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu obywateli Nepalu i podziwianie nieprzeciętnych widoków, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]