Trekkingi – z plecakiem po górach

Trekkingi - zobacz bezkonkurencyjną ofertę

Chodzenie po wysokich szczytach utożsamiamy szczególnie z bardzo doświadczonymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów niepotrzebne okazują się zazwyczaj specjalistyczne kwalifikacje – w wielu górach wytyczono bowiem szlaki, z jakimi upora się każdy turysta – jeżeli rzecz jasna jest wyposażony w odpowiednie akcesoria, tj. buty z przyczepną podeszwą i kijki zapewniające stabilność na stromych nawierzchniach. Na najtrudniejszych fragmentach potrzebna będzie również obecność sprawdzonego instruktora, który powie, jak używać opcjonalnego, gwarantującego ochronę sprzętu. W jakich sytuacjach więc okaże się on niezbędny? W których miejscach najczęściej organizowane są trekkingi?

Trekkingi – co zabrać?

Trekkingi bywają niekiedy prowadzone w naprawdę technicznym terenie, co powoduje, że niezbędne okazują się sprzęty ułatwiające przejście trasy. Najistotniejszymi z nich są z całą pewnością raki, które zapewnią przyczepność nawet na ośnieżonych szlakach – a na wielu górach uświadczyć je możemy także latem. Na wysokich podejściach pomocny będzie też czekan. Do korzystania z tych akcesoriów niezbędne są odpowiednie kwalifikacje – z tego powodu niedoświadczeni klienci na trekkingi muszą wybrać się wraz z instruktorem, który pokaże im, jak bezpiecznie przebyć szlak.

Najpopularniejsze trasy na trekkingi

Trekkingi umożliwiają zwiedzenie szczególnie interesujących miejsc na Ziemi, które zwykle okazują się niedostępne dla większości gości. Najchętniej organizowane są w wysokich pasmach – polscy górołazy często wybierają pobliskie Tatry, a także w Alpy oraz na norweskie fiordy. Dużym zainteresowaniem w gronie fanów trekkingu szczyci się też Kilimandżaro i Andy w Peru. Ci z nas, którzy mają już pewne doświadczenie w wędrówkach po górach mają szansę natomiast wybrać się w Himalaje – trekkingi organizowane są tam m. in. w okolicach Everestu i Annapurny.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]