Wyprawa na wulkaniczne szczyty masywu Kilimandżaro

Aktualna oferta wycieczki na Kilimandżaro.

Zdobywanie wierzchołków gór to fantazja licznych podróżników, którzy lubią nietuzinkowe wyjazdy. Niezatartych doznań z pewnością zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto wziąć w niej udział?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga prawie 6 km n.p.m. Turystów wabią zwłaszcza kurczące się już lodowce, sposobność obserwacji wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym środowisku, jak również niepowtarzalne widoki. Masyw Kilimandżaro tworzą Mawenzi, Shira i Uhuru – trzy szczyty będące śladem po wulkanach. Wyprawa na najwyższy szczyt Afryki wymusza odpowiednie przygotowanie się – z uwagi na sporą wysokość realne jest ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, a niestabilna pogoda powoduje, iż dotarcie na szczyt masywu jest dla turystów ciężkim zadaniem. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie powinny wyróżniać się znakomitą kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na maszerowanie przez – w przybliżeniu – 8 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym warto pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko febris flava, dzięki czemu odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą wskazane jest też wyposażyć się w medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się ochroni także właściwa profilaktyka – zastosowanie preparatów odpędzających owady, a także nakładanie odzieży zakrywającej ramiona i nogi. A co zrobić, aby uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudobową aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]