Charakterystyka różnych rodzajów zapięć kolczyków

Znajdź kolczyki

Kupując kolczyki wypada zwrócić uwagę nie tylko na surowiec, z którego są wykonane,, ich kształt oraz to jak się prezentują, ale też na zapięcie. Oto zwięzła lista często używanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to tradycyjne i najczęściej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest silne i nie musimy do niego używać dodatkowych zatyczek, jak m.in. w zapięciu na sztyft. Takie zapięcie zapewnia znaczny komfort noszenia i częstokroć jest stosowane w biżuterii w stylu art deco. Felerem tego zapięcia jest jego duży rozmiar.

Kolczyki rybka

Wygodnie jest zakładać je w ciepłe dni, kiedy nie ubieramy ubrań z wysokim kołnierzem, czapeczek czy szalików.

Kolczyki bigle angielskie

Jednakowo rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, jednak bezproblemowy w zakładaniu, z powodu odchylanej klapce z tyłu. Na co dzień stosuje się je przy cenniejszych zestawach biżuterii.

Kolczyki klips

Wspaniałe rozwiązanie dla pań, które nie postanowiły nie przebijać uszu. Dziś właściwie sporadycznie używane.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w malutkich, głównie złotych kolczykach. Wygodnie się je zakłada i nie potrzebują dodatkowej zatyczki. Takie kolczyki wykorzystywane są często w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma nikłą możliwość rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie łatwo kupimy wszędzie. Takie kolczyki sprzedają się najczęściej. Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku cyrkonii i drobnych kulek.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]