Pierścionki z ametystami

Zamów ametysty na https://www.ametysty.com.pl

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz czterech regionach USA, a także w innych krajach, na przykład: Indiach i Mozambiku. Ze względu na swoją oryginalną fioletową barwę, stał się niezwykle popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystywany jest w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Kiedy włożyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów odegrała swoją niemałą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Biblii. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystem, a w watykańskim skarbcu do tej pory leży znany papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można zakładać na ważne uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w tym zestawieniu prezentuje się szczególnie imponująco.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Biżuterię z ametystu można nosić nie tylko na wielkie uroczystości, ale również w pracy. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy tak jest w rzeczywistości? Przekonaj się o tym osobiście.