Pierścionki zaręczynowe – połączenie tradycji z nowoczesnością

Jeśli chcesz zamówić pierścionki zaręczynowe Kraków, skieruj się tu.

Kiedy spotkasz partnerkę, z którą zechcesz spędzić resztę życia, w końcu podejmiesz decyzję o małżeństwie. Najpierw jednak ma miejsce ta wymarzony przez wiele kobiet moment – oświadczyny, na które musisz znaleźć pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – niegdyś bez złota i diamentów

Danie ukochanej w prezencie pierścienia to bardzo stara tradycja, sięgająca przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w kształcie koła, które symbolizuje nieskończoność. Tradycyjnie już nosi się je na palcu serdecznym lewej dłoni, zwanym notabene “palcem obrączkowym”, co wypływa z poglądu, że od tego palca biegnie “vena amoris”, a więc żyła prowadząca wprost do serca. Powszechnie uważa się, że obyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent sprowadzili Grecy. Pierwotnie wytwarzano je ze skóry, z łodyg konopi, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich produkcji metali, głównie żelaza. Cennymi pierścieniami ze srebra czy złota obdarowywano tylko wtedy, gdy mężczyźni chcieli ogłosić swoją pełną ufność do partnerki. Dziś pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z drogimi kamieniami, złotem oraz platyną, jednakże surowce te faktycznie szeroko stosuje się do ich sporządzania zaledwie od paru wieków, natomiast duży wzrost ich uznania można odnotować w poprzednim wieku.

Złoto, kamienie szlachetne, a nawet drewno – nowoczesne pierścionki zaręczynowe

Nie ulega wątpliwości, że idealna biżuteria na zaręczyny to pierścień z platyny z dużym diamentem, jednak potencjał swobodnego dobierania rozmaitych metali oraz kamieni jest ogromny. Oprócz diamentów wykorzystuje się tanzanit, rubin czy topaz. Niektórzy wybierają tańsze metale, jak tytan, srebro, stal damasceńską, a nawet drewno, jednak nadal na rynku dominują pierścionki wytworzone z platyny i różnych typów złota (białego, żółtego i różowego).
Ile musi być warty pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało przekonanie, iż mężczyzna powinien wydać na niego minimum dwukrotność swojej wypłaty. Cena pierścionka zależna jest od rozmaitych czynników: wykorzystanego kamienia, liczby karatów, wzoru czy materiału, zatem każdy odszuka piękny, nieprzeciętny pierścionek w określonym budżecie. Pamiętajmy jednak, że pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim symbolem zaangażowania i miłości, zatem jego koszt nie jest najistotniejszy. Ważne jest to, czy spodoba się naszej przyszłej żonie.

Lokalizacja:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]