W temacie ozdabiania biżuterii – cyrkonie

Biżuterię z cyrkoniami zamówisz na www.cyrkonie.com.pl

W zdobnictwie powszechnie wykorzystywane są przeróżne kamienie szlachetne. Są one pięknym dodatkiem, a przy okazji są jednym z najważniejszych czynników wpływających na wartość wyrabianego przedmiotu. Konsekwencją tego jest fakt, że dość nieliczna rzesza ludzi może pozwolić sobie na klejnoty otoczone legendarną sławą w posiadanej biżuterii. Na szczęście istnieją też alternatywne rozwiązania dla oszczędnych osób.

Czym w ogóle są cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie wytwarzane kamienie ozdobne, nie pojawiające się naturalnie. Są one jedną z najlepszych alternatyw dla diamentów – z powodu niemal wyglądu nie do odróżnienia i podobnych właściwości. Przeważnie cyrkonia nie ma koloru, ale wersje składające się z niestandardowych minerałów mogą przybierać wszystkie barwy lub nawet zmieniać je dzięki działaniu światła. Ze względu na wymienione cechy estetyczne, cyrkonie są niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i stomatologia – wykorzystanie cyrkonii

Jak wspomnieliśmy cyrkonie swoje miejsce jako ozdoby w jubilerstwie, ale nie jest to bynajmniej jedyne ich zastosowanie. Stosuje się je na przykład w stomatologii (jako przejściowe wypełnienie zębów mlecznych), w przemyśle albo też do sprawdzania pH w ekstremalnych temperaturach. W przeszłości, dzięki posiadanym właściwościom wykorzystywane były nawet w takich przedsięwzięciach, jak Rosyjskie programy kosmiczne. Jeśli jednak interesuje nas najczęściej spotykana forma cyrkonii, czyli biżuteria, kupić ją można na przykład przez internet.