Wisiorki srebrne – duży wybór

Jeśli chcesz zamówić zawieszki, odwiedź ten adres

Srebro od lat wymieniane jest wśród najchętniej wybieranych przez artystów materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic dziwnego – jest plastyczne, świetnie się prezentuje, a także cechuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak odpowiedniej ochrony – metal ten jest naprawdę delikatny, w związku z czym łatwo go uszkodzić. Jak więc dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Silne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla wykonanych ze srebra ozdób są zabójcze. W kontakcie z nimi metal może zmieniać kolory i blaknąć. Nie należy więc używać ich w celu pielęgnacji ozdób, a w czasie mycia naczyń koniecznie musimy zdjąć noszone wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Wisiorki srebrne – w czym je przechowywać?

Warto dbać o wisiorki srebrne również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy stosować pudełka wykładane od wewnątrz delikatną tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich uszkodzeniu. Metal ten nie najlepiej reaguje również na kontakt z wodą i ciepłem, które mogą sprawić, że wyblaknie albo się odkształci. Zanim schowamy parę ozdób do szkatułki, musimy przed tym owinąć je delikatną tkaniną lub wrzucić do foliowej torebki.

Wisiorki srebrne – czym je pielęgnować?

Do czyszczenia srebra najlepiej wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli – doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego sprawdzą się także wódka, białko kurze i specjalne preparaty. Do czyszczenia srebrnych ozdób musimy używać delikatnych ścierek – twarde mogą porysować powierzchnię.