srebrna biżuteria, kolczyki z koralem

Wyjątkowe kolczyki z koralem

Dlaczego w kolekcji biżuterii każdej kobiety powinny znaleźć się kolczyki z koralem? Koral symbolizuje dostatek i władzę. Dawniej, korale zawieszało się nad łóżeczkiem niemowląt w celu ochrony przed złą energią. Stosowane były do leczenia chorób gardła oraz do przyspieszenia gojenia ran. Według wielu ludzi, koral zmniejsza stresy i sprzyja życiu rodzinnemu. Jest także pomocny w zdobywaniu zdolności dyplomatycznych. Koral to amulet przypisywany osobom spod znaku Ryb.

Kolczyki z koralem – jest w czym wybierać

Zdecydowanie najczęściej spotykamy kolczyki z koralami w kolorze białym, różowym i łososiowoczerwonym. Bardzo rzadko spotkać można biżuterię z niebieskim i czarnym koralem. Znaleźć możemy kolczyki z oczkiem błyszczącym lub matowym. Nie warto przejmować się cienkimi białymi żyłkami na koralu – świadczy to o jego autentyczności i zwiększa jego wartość. Jakie gatunki korali sa najpopularniejsze? Skąd pochodzą korale? Popularne gatunki koralowców to koral czerwony wyławiany między innymi u wybrzeży Maroka oraz koral Satsuma z rejonu Filipin.

Kolczyki z koralem – do czego włożyć

Kolczyki z koralem to niezwykle uniwersalna ozdoba. Ten typ biżuterii można wkładać codziennie, do casulaowych bluzek i jeansowych spodni. Świetnie pasują do stylizacji inspirowanych polskim strojem ludowym.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]