biżuteria z topazami, kolczyki z topazami, topazy

Złota i srebrna biżuteria z topazami

Topaz to jeden z najbardziej wytrzymałych kamieni na Ziemi, dzięki czemu jest wykorzystywany do wytwarzania tarczy szlifierskich. Poza tym jest także wymieniany wśród najładniejszych kamieni, zaś jego zalety od dawna są cenione przez jubilerów oraz nabywców ozdób. Może mieć rozmaite odcienie – od bieli, przez czerwony, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim kamieniem – wydobywa się go tylko w Brazylii, Azji, Afryce oraz Europie Wschodniej. Przez złotników jest zwykle obrabiany szlifem wielobocznym, co nadaje mu niepowtarzalnych wartości estetycznych.

Biżuteria z topazami – co znajdziemy w sklepach?

Barwa topazu jest powodem, dla którego jest on stosowany zwłaszcza do wyrobu biżuterii srebrnej – świetnie łączy się z owym metalem. Należy jednak zaznaczyć, że na rynku spotkamy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – sprzedawane są też wersje wyprodukowane ze złota. Biżuteria z topazami to zwykle kolczyki oraz naszyjniki, jednak złotnicy wytwarzają także innego typu produkty. Komplet złotych kolczyków z topazami to niekiedy wydatek rzędu 1000 PLN, podczas gdy na srebrne wydamy niekiedy sześć razy mniej.

Biżuteria z topazami – kup online

Z uwagi na ich zalety, biżuteria z topazami jest bardzo często spotykana. By znaleźć wersje szczególnie trafiające w nasze gusta warto więc udać się do paru sklepów – zaś to wymaga dużo wysiłku. Aby takich problemów się ustrzec, warto postawić na kupno w internecie. Będzie to rozwiązanie dużo łatwiejsze, a oprócz tego korzystając z sieci mamy szansę również znaleźć pierścionki czy naszyjniki w niższych cenach.