Twoja firma jest eco-friendly? Zaopatrz ją w eko gadżety

W ostatnich latach przedmiot ekologii stał się jednym z najpoważniejszych problemów, roztrząsanych w debacie publicznej. Nieuchronność zmiany naszego zachowania dotyczącego odpowiedzialnego wykorzystania zasobów Ziemi, krok po kroku przebija się do każdej sfery życia, również do świata marketingu. Współcześnie zarówno duże koncerny, jak i niewielkie przedsiębiorstwa, podejmują wiele starań, aby stać się eco-friendly. Swoje zaangażowanie w ochronę środowiska mogą one zademonstrować odbiorcom w przeróżny sposób, także poprzez stosowanie w działaniach marketingowych eko gadżetów reklamowych.

Z czego produkowane są ekologiczne gadżety promocyjne?

Ekologiczne gadżety to artykuły reklamowe, ale wytworzone z materiałów przetworzonych albo szybko degradowalnych. Są to również gadżety z tkanin bez dodatków tworzyw syntetycznych, które mają praktyczne zastosowanie i których obdarowany nimi klient nieprędko się pozbędzie. Powoduje to, iż ich wykorzystanie w nikłym stopniu wpływa na zaśmiecanie otoczenia. Do eko gadżetów promocyjnych zalicza się także te produkty, które wykonane są z polipropylenu (PP). Mimo, iż to polimer, łatwo poddaje się on recyklingowi, a kiedy staje się to już niemożliwe, w czasie jego rozkładu nie są emitowane szkodliwe gazy.

Eko gadżety reklamowe – t-shirty oraz portmonetki

Można sądzić, że w ofercie hurtowni z rzadka napotyka się obszerny katalog eko gadżetów. To założenie jest błędne. Już sam asortyment odzieży promocyjnej jest ogromny – można wykonywać nadruki na t-shirtach z bawełny organicznej, w różnorodnych krojach (dziecięcych, męskich i damskich), jak również w szeregu barwach. Napisy reklamowe umieszczane są na bawełnianych lub jutowych torbach, dostępnych nie tylko w formie klasycznych toreb zakupowych, ale również m.in. plecaków w kształcie worka. Pozostałe popularne gadżety tego rodzaju to oczywiście długopisy, które wytwarza się z bambusa bądź ze zrolowanego papieru, saszetki, eko puszki z biodegradowalnego polilaktydu, a także papierowe kubki na gorące napoje.