Czego można nauczyć się na kursach modelowania 3D?

Na domin-krakow.pl/kurs-3d-blender/ znajdziesz aktualną ofertę kursu Blender.

Świat rysunku bezustannie się rozwija i coraz częściej twórcy porzucają dotychczasowe metody preferując kreowanie swoich dzieł wyłącznie w formie cyfrowej. Współczesne oprogramowanie graficzne daje twórcom nie tylko wolność sporządzania grafik 2D, ale także odwzorowania trójwymiarowych obiektów. Rozpoczęcie nauki modelowania 3D nie generuje w tej chwili dużych kosztów – można przecież pobrać program Blender, który daje niesamowite możliwości tworzenia animacji i obrazów 3D, a który przy tym jest całkowicie bezpłatny.

Nauka obsługi Blender 3D na własną rękę może być frustrująca

Obsługę dowolnego oprogramowania można przyswoić sobie samemu, niemniej jednak proces ten ciągnie się wtedy dłużej i nieraz jest niesłychanie irytujący. Z tego też powodu partycypacja w kursie modelowania 3D będzie wyjątkowo pomocne osobom, które niedawno poznali Blender. Rozpoczynanie pracy z poszczególnymi funkcjami oraz narzędziami bądź dodawanie różnorodnych efektów i tekstur na modelowany obiekt będzie łatwiejsze, jeżeli odbywać się będzie pod okiem znającego oprogramowanie instruktora. Pedagog na bieżąco dokonuje korekty projektów wykonywanych przez uczestnika kursu wskazując detale, które należy dopracowac i sugerując ku temu trafne drogi. Jak w przypadku innych kursów dobrze jest, aby przebiegał on w jak najmniej licznych zespołach, co da nauczycielowi możliwość poświęcenia każdemu uczestnikowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D entuzjastów 3D jak i artystów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest dziś umiejętnością pożądaną i cenioną zwłaszcza w świecie gier komputerowych, projektowania i filmu. Opanowanie oprogramowania Blender 3D poszerza tym samym pole manewru na rynku pracy. W trakcie kursu tworzy się pierwsze profesjonalne prace, które potem można bez obaw dodać do swojego portfolio. Nie oznacza to jednakże, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są tylko do osób, które chcą pracować zawodowo np. w branży gier komputerowych i łączą z tym swoją karierę zawodową. Spory procent uczestników takich kursów to po prostu artyści i amatorzy chcący rozwinąć swoje dotychczasowe umiejętności czy też spróbować nowych form ekspresji.

Lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]