Dzieci też mogą gotować – warsztaty kulinarne dla dzieci

Kurs gotowania dla dzieci - więcej o ofercie na warsztatqulinarny.pl/szkolenia/warsztaty-kulinarne-dla-dzieci/.

Dzieci uwielbiają brać udział w gotowaniu – wybierać i podawać składniki czy dekorować ciastka. Chciałabyś rozwinąć fascynację Twojego malucha? Sprawdź warsztaty kulinarne dla dzieci. Od nas dowiesz się, jak przebiegają takie zajęcia.

Atuty kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla maluchów w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W czasie warsztatów dzieci rozwijają swoją pomysłowość i uczą się niezależności i co jest niesłychanie ważne – nabywają praktyczne umiejętności. A jednocześnie wspaniale się bawią. Ćwiczenie prostych przepisów, łączenie niecodziennych smaków oraz dobieranie i mieszanie ingredientów – to wszystko powoduje, że dzieci z entuzjazmem eksperymentują i i zachowują się bardziej świadomie w kuchni. Dzieci zapoznają się również z zasadami, jakich powinno się przestrzegać w kuchni, co w wysokim stopniu wpływa na ich bezpieczeństwo podczas gotowania. W warsztatach mogą także asystować rodzice, jest to więc wspaniała okazja do spędzenia wspólnie kilku godzić z potomkiem. Opiekunowie mogą obserwować kulinarne osiągnięcia swoich dzieci, a później spróbować tego, co udało się stworzyć.

Jak wyglądają warsztaty kulinarne dla dzieci?

Spotkania odbywają się w Krakowie i trwają trzy godziny. Podczas kursu maluchy przygotowują deser i danie główne. Mali uczniowie sztuki gotowania mogą wybrać specjały kuchni włoskiej – podjąć próbę upieczenia aromatycznej, udekorowanej świeżymi składnikami tradycyjnej pizzy, ewentualnie przygotować apetyczny makaron na słono lub słodko. W trakcie warsztatów dzieci przygotowują również wyśmienitą deser – mus z mascarpone i polewą owocową. Lekcja poprzez udział w zabawie to najlepsza metoda za gospodarowanie wolnego czasu, a własnoręczne przyrządzanie ulubionych dań daje pociechom wiele satysfakcji. Nawet bardzo krnąbrne dziecko będzie z pasją oddawało się dekorowaniu deseru czy pieczeniu doskonałej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci prowadzi zawodowy szef kuchni, który posiada wieloletnią praktykę oraz bardzo dobre nastawienie do maluchów.

Lokalizacja:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]