Malarstwo komputerowe – jak je opanować?

Jesteś zainteresowany pełną ofertą kursu Adobe Photoshop? Nie czekaj! Zajrzyj na https://digitalownia.pl.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od lat próbują podążać drogą cyfrowego postępu. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi technikami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, żeby znaleźć zatrudnienie w branży filmowej bądź gamingowej, bowiem te gałęzie rozrywki do opracowania koncepcji świata przedstawionego czy postaci korzystają przede wszystkim z profesjonalnego oprogramowania. Wiedząc o tych realiach ogromna grupa młodych artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem od razu sięga po najpopularniejsze programy, używane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – jakie narzędzia można wykorzystać?

Istnieje dużo programów używanych do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo iż został opracowany jako oprogramowaniem do retuszu fotografii, w mgnieniu oka stał się głównym softwarem artystów i game developerów. Za sprawą powodzenia Photoshopa pojawiły się kolejne analogiczne programy, jak przykładowo Clip Paint Studio, Corel Painter czy ArtRage, w których przy wykorzystaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przypominające obrazy wykonane temperą, farbami akrylowymi bądź akwarelami. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość modyfikowania niefortunnych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba nigdy uzupełniać!

Wybierz kurs malarstwa cyfrowego online z opcją kontaktu z twórcą szkolenia

Na ogół uczenie się digital paintingu odbywa się tak jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Oczywiście pierwsze kroki warto postawić samodzielnie, jednak żeby rozwinąć jak najlepiej swój warsztat, a przy tym poznać najpopularniejsze metody używania pędzli oraz wszystkie opcje oprogramowania, rekomendujemy wziąć udział w kursie przygotowanym przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi kurs malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do najrozmaitszych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum technik jakie omawiają takie szkolenia jest ogromne i uczą one dużo więcej niż jedynie podstaw działania oprogramowania. Istotne jest jednakże, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia użytkownikowi skontaktowanie się z twórcą kursu.

Lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]