Garść informacji o znakach BHP

Znajdź znaki BHP

W Polsce obowiązują naprawdę dokładne przepisy BHP. Ich poszanowanie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo najróżniejszych zagrożeń staje się niezwykle rzadkie. Obecnie kodeks BHP nakłada wymóg prawidłowego znakowania budynków. Tak więc dbałość o właściwy montaż znaków BHP jest obecnie niezwykle ważna. W jakich sytuacjach wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę pełnią?

Na ten moment znaki BHP umieszczane są na przeróżnych budynkach. Chodzi na przykład o zakłady pracy, kompleksy biurowe, jak a także szkoły czy urzędy, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to przede wszystkim oznaczenia takie jak instrukcje BHP mające charakter ogólny czy przepisy , które dotyczą reguł postępowania w momencie pożaru czy innego typu niebezpieczeństwa. Do znaków BHP, które mają bardzo duże znaczenie, zaliczane są też instrukcje mówiące metodach postępowania z odpadami , które mają charakter medyczny, które wiesza się w szpitalach. Jednym z najczęściej wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Z pewnością nie znajdziemy osoby, którą trzeba przekonywać o tym, jak bardzo duże znaczenie ma prawidłowe oznaczenie trasy do ewakuacji. To ona jest używana w momencie, kiedy w budynku wystąpi jakieś niebezpieczeństwo, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można także dostrzec na najróżniejszych mechanizmach, które awaria wykluczyła z użytkowania – odnosi się to m. in. wind. Znaki BHP szeroko użytkowane są też w zakładach przemysłowych. Wykorzystuje sięwówczas najczęściej znaki o charakterze ostrzegawczym , ale także znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je produkuje?

Używane dzisiaj znaki BHP są zawsze produkowane z materiału trwałego, który bardzo dobrze znosi niekorzystne warunki atmosferyczne. W zdecydowanej większości przypadków jest to wysokiej jakości PCV. Za sprawą tego znaki BHP mogą być wykorzystywane nie tylko wewnątrz budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie tracą one swojego rewelacyjnego wyglądu i – co kluczowe – będzie można odczytać ich treść. W wielu przypadkach powlekane są też materiałem fluorescencyjnym, za sprawą którego są one zauważalne także kiedy jest ciemno. Montaż znaków BHP jest prosty każdy.

Lokalizacja:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]