Oznaczenia budynków – tabliczki informacyjne

Więcej szczegółów o tabliczkach informacyjnych.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty normatywne dotyczące bezpieczeństwa. Z reguły możemy nie zwracać na nie uwagi, jednak powodują one, że przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, a budynki są bezpieczniejsze. Sprawdźmy zatem w jakich miejscach możemy znaleźć tabliczki informacyjne oraz dlaczego są tak potrzebne.

Tabliczki informacyjne – ułatwiają odnalezienie odpowiedniego biura

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to szczególnie te, które usytuowano na obiektach biurowych, takich jak wieżowce, obiekty użyteczności publicznej, banki, komendy policji. Przyczyniają się do tego, że z łatwością wyszukamy np. przychodnię. Trzeba jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie znajdują się wyłącznie na elewacjach budynków, gdyż bardzo często można je również dostrzec wewnątrz. To ogromna podgrupa tabliczek, które zazwyczaj poprawiają bezpieczeństwo i mówią o zagrożeniach. Takie tabliczki usprawniają odnalezienie odpowiedniego pomieszczenia lub pracownika w dużych budynkach – w urzędach w przedsionku znajdują się tabliczki z numerami referatów. Szukasz wójta czy wydziału finansowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to błyskawicznie. Podobnie znaczące są tabliczki informacyjne z nazwiskami pracowników, które umieszczane są przy drzwiach. Nie zapominajmy, że tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – informują o zasadach korzystania z wind podczas ewakuacji

Pamiętajmy także o aspekcie bezpieczeństwa – tabliczki informacyjne są wszakże narzucane przez odpowiednie ustawy. Informują gdzie są drogi ewakuacyjne, wyodrębniają pomieszczenia służbowe, komunikują o regułach reanimacji. Biura mają obowiązek korzystania z tabliczek informacyjnych, funkcjonują też specjaliści od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są wyznaczeni do ich rozmieszczania. Tabliczki informacyjne produkowane są z trwałych surowców (takich jak PCV), niejednokrotnie posiadają właściwości fluorescencyjne i można je szybko zamontować.

Lokalizacja:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]