Filtry powietrza do zastosowań przemysłowych i uniwersalnych – jakie wybrać?

Dowiedz się więcej o filtrach hepa h14 na marss.pl

Powiedzmy sobie prawdę: jakość powietrza w Polsce nie jest dobra. Pod tym względem nasz kraj zajmuje jedno z najdalszych miejsc pośród państw Unii Europejskiej. Codziennie pojawiają się kolejne komunikaty o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów PM10 oraz PM2.5 i w związku z tym też cały czas poszukiwane są wydajne metody, pozwalające poradzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, głównie w miejscach, gdzie podtrzymanie sterylności powietrza jest niezwykle istotne (np. w salach operacyjnych).

Filtry F7 i F9 – skutecznie wyłapują pyły zawieszone oraz roztocza

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej efektywności, powszechnie znane i wykorzystywane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne między innymi w odkurzaczach i pokojowych oczyszczaczach powietrza. W systemach wentylacyjnych instalowanych w obiektach użyteczności publicznej, biurach czy domach bardzo dobrze sprawdzą się uniwersalne filtry dokładne typu minipleat, które w zależności od klasy są w stanie wyeliminować pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki tworzą smog. Nie są dla nich kłopotem także większe zanieczyszczenia, jak pyłki roślin, włosy czy spaliny. Kupując filtry dokładne F7 czy F9 powinno się zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale również na jakość ich produkcji. Te produkowane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa mają stalową ocynkowaną ramę wyróżniającą się znaczną odpornością na uszkodzenia oraz złe warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom temperatury, wilgotności). Skuteczny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego zabezpieczony jest po stronie wlotu powietrza siatką z aluminium. W filtrach minipleat papier filtracyjny złożony jest w mini plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, iż produkty te posiadają wysoką żywotność. Filtry F7 i F9 produkowane są w wielu rozmiarach dostosowanych do zapotrzebowania każdego odbiorcy.

Filtry absolutne HEPA H13 i H14 – do zastosowań przemysłowych

Do zastosowań przemysłowych wymagane są jednak filtry o znacznie wyższej przepustowości, którą zdołają zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich równomiernie oddzielone przez separatory z aluminium, a mocna konstrukcja, również sporządzona z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wilgoć i wahania temperatury, co pozwala na wydajną pracę w ciężkich warunkach (aż do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry wykorzystywane są tam, gdzie powinno się zachować najwyższe normy sterylności powietrza, m.in. na liniach produkcyjnych przemysłu spożywczej.

Źródło fotografii – marss.pl.

Lokalizacja:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46