Najpiękniejsze trasy rowerowe Małopolski

Więcej informacji o najciekawszych trasach rowerowych w Małopolsce, skieruj się w to miejsce.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to najbardziej oczywiste atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze godne polecenia miejsca warto odwiedzić? Opisujemy ciekawe, znane oraz nowe, ale na pewno najlepsze miejsca w Małopolsce.

Śliczne, choć nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest dużo – w wielu z nich spotykamy tłumy, ale czy znasz te mniej znane oraz nieznane miejsca w Małopolsce, które warto ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją gruntownie nieznaną, jednak jednakże mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go głównie wielbiciele zamków oraz mieszkańcy okolicy. Aczkolwiek zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich czarowny widok – przy należytej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej kultowe atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły i cerkwie. Jeden z najbardziej interesujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najpoprawniej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, lecz godne uwagi są też mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest niezmiernie malowniczy Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany i słynny aniżeli Bieszczady, choć ma pokrewne zalety.
Przyciągające miejsca w Małopolsce / Ładne oraz ciekawe miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze godne polecenia miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Atrakcyjne miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, lecz mało kto wie, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne ładne, godne polecenia miejsce w Małopolsce to niewątpliwie Zalipie, inaczej wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec wypada wtrącić o Dolinkach Krakowskich. Turyści poniekąd tu nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają pasjonatów wspinaczki, nie tylko laików, lecz też uznanych alpinistów i himalaistów.