Wypoczynek przez wysiłek – górskie wycieczki dla aktywnych

Na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/ znajdziesz korzystną ofertę aktywnych wakacji dla singli.

Są dwa typy ludzi: pierwsi lubią wolne dni spędzać na miłym lenistwie, a drudzy w każdy urlop pragną zrobić coś wyjątkowego, czego do te pory jeszcze nie doświadczyli. Właśnie dla takich osób agencje turystyczne szykują nieszablonowe propozycje wycieczek dla aktywnych.

Szansa na zawiązanie wieloletnich przyjaźni – wycieczki dla aktywnych

Wyprawy dla aktywnych to rzetelnie przygotowane parodniowe wycieczki dla osób, które chciałyby zobaczyć rozmaite regiony naszego kraju i świata z zupełnie nowej perspektywy. Scenariusz takich wyjazdów jest jest pełen porywających atrakcji, których zwyczajny turysta nie doświadczy z pozycji komfortowego siedziska na werandzie dzierżawionego domku w górach. Wycieczka dla osób poszukujących nowych wrażeń to dodatkowo wspaniała okazja, żeby zdobyć dodatkowe kwalifikacje, ponieważ nierzadko wiąże się ze instruktażami niezbędnymi do opanowania zasad prawidłowego zachowania się w określonym obszarze. W czasie wycieczki w góry dla aktywnych można m.in. dowiedzieć się, jak posługiwać się czekanem oraz rakami czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci zapoznają się podstawy survivalu, a także tego, jak postępować w groźnych sytuacjach, które mogą ich spotkać, a więc np. w przypadku lawiny. Wypada też napomknąć, iż taka wyprawa w góry pełna jest ciężkich wyzwań wymagających zaufania i kooperacji z innymi uczestnikami, co może skutkować zawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Wyprawy dla aktywnych – dokąd można pojechać?

Najciekawsze wyprawy, do których musimy wykazać się świetną kondycją fizyczną, to przede wszystkim wycieczki w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a destynacją są szczyty rozsiane po całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach górskich, ale z dobrą kondycją, mogą zapisać się np. na trekking po Podhalu i wejść cztery główne szczyty tego rejonu: Giewont, Babią Górę, Turbacz i Trzy Korony. Mogą też zwiedzić Sycylię, gdzie zobacząz bliska sycylijskie parki narodowe, Etnę i odwiedzą malownicze miasta tej wyspy – Katanię, Palermo oraz Trapani. Ale Stary kontynent to nie jedyne tereny, dostępne dla początkujących turystów – bez trudu poradzą sobie również w trakcie wyprawy do Nepalu albo do Namibii.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]