Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Z terminem kredytu konsolidacyjnego z całą pewnością spotkało się większość osób. Konsolidacja to produkt proponowany przez banki, który głównie adresowany jest do osób fizycznych, którzy wplątali się w spiralę zadłużenia.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Polacy, którzy zaciągnęły wiele kredytów, mogą je skumulować w jedno zobowiązanie. Konsolidacja ułatwi takim osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Za sprawą konsolidacji można uregulować nawet te kredyty, które na skutek przeróżnych problemów spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które mają trudności z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może być jedynym wyjściem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego następuje obniżenie wysokości rat. Co więcej po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast wielu rat płaci się tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia więc wyjście z kłopotów finansowych, zmniejszenie comiesięcznego obciążenia i poprawę gospodarowania domowym budżetem.

Jakie zadłużenia można łączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba zobowiązań kredytowych, które można skonsolidować jest niezwykle duża. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu klienci mogą spłacić kredyt samochodowy, gotówkowy, ratalny i mieszkaniowy. Dzięki konsolidacji można również pozbyć się zadłużenia na karcie kredytowej bądź rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . W zależności od potrzeb klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują dzisiaj nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe, jednak często wiąże się to z większymi kosztami obsługi kredytu lub nierentownymi dla klienta zapisami. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można skorzystać z pomocy mającego wiedzę i doświadczenie doradcy finansowego, który pomoże wyszukać najlepsze rozwiązanie.