Kantor wymiany walut online – jak to działa?

Zaprzestań bezowocnych poszukiwań! Kantor online znajdziesz w tym miejscu.

Jeszcze dekadę temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w najbliższym banku lub w kantorze – te ostatnie wciąż działają supermarketach czy w galeriach handlowych! Jednakże w szybko przeobrażającej się rzeczywistości, konsumenci zapragnęli wymieniać waluty obce bez przymusu opuszczania domu i po niższych kosztach, w następstwie tego właśnie powstały kantory internetowe, które to umożliwiają.

Kantor wymiany walut przez internet to niższy spread

Działanie kantoru online jest jednakowo łatwe jak fizycznego kantoru. Użytkownik wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a potem wpłaca do swojego panelu kwotę, którą potrzebuje przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut online jest zwłaszcza to, iż przewalutowanie można zlecać w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut ma miejsce już w godzinach pracy serwisu po bieżących kursach, ustalanych na podstawie informacji pobieranych z Forex w parosekundowych interwałach, a nie – jak to bywa w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, na ogół z minionego dnia. Kolejnym i nadzwyczaj znaczącym plusem kantorów online są niższe spready niż te narzucone przez instytucje bankowe oraz kantory stacjonarne. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od narzuconego cennika) może prowadzić do naliczenia spreadu na poziomie nawet 4-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready przeważnie nie przekraczają 2%. Kantory online oferują też kilka specjalnych usług lubianych przez użytkowników, m.in. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej realizowanej w określonym przez klienta terminie albo takiej, w której nabywca zleca wymianę waluty po wskazanym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wtedy, kiedy wskazany przez użytkownika kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Kantor internetowy – usługa dla studentów zagranicznych i kredytobiorców

Kantory internetowe to opcja dla wszystkich doceniających wygodę, a także znaczną wolność w dysponowaniu funduszami. Wykorzystują je również kredytobiorcy spłacający pożyczki w obcej walucie i osoby pracujące lub studiujące poza granicami Polski. Jednak zanim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego renomę oraz bezpieczeństwo, np. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.

Lokalizacja:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]