Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych tylko z doradcą

Rozważne korzystanie z produktów finansowych (oferowanych zarówno przez banki, jak i instytucje pozabankowe) nie musi być niebezpieczne. Problemy z ich spłatą i zagrożenie dla naszej płynności finansowej mogą jednak pojawić się, jeśli z kredytów i pożyczek korzystamy w sposób nierozważny, lub pożyczając za wysokie sumy. W takich sytuacjach nie musimy być jednak skazani na wpadnięcie w spiralę zadłużenia – możemy wykorzystać rozwiązania przygotowane z myślą o ludziach takich jak my. Jednym z nich jest kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych.

Na czym polega kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych?

Jak wielu czytelników na pewno zdaje sobie sprawę, kredyt konsolidacyjny polega na tym, że kredytodawca spłaca wszelkie bieżące zobowiązania klienta, który dzięki temu zamiast płacić kilka odrębnych rat, spłaca jedną, zwykle dużo niższą niż suma poprzednich. Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych są więc opcją nie tylko wygodniejszą (nie muszą oni pamiętać o przygotowaniu kilku różnych przelewów), ale też bardziej opłacalną niż indywidualna spłata wszystkich zobowiązań. Kredyty konsolidacyjne są udzielane zarówno przez firmy pożyczkowe, jak i przez banki, ale warto pamiętać, że firmy pożyczkowe łączą niemal wyłącznie kredyty bankowe.

Jak znaleźć najkorzystniejsze kredyty konsolidacyjne?

Kredyty dla zadłużonych bez zdolności kredytowej są łatwo dostępne. Wbrew pozorom dla klientów może przekładać się na spore problemy, związane z wyborem najkorzystniejszej oferty. By tego uniknąć, warto poprosić o pomoc dobrego doradcy finansowego. Dzięki znajomości rynku finansowego odszuka on oferty podmiotów, które udzielą finansowania klientom takim jak my, a w razie potrzeby zaproponuje kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej.