Mass collect i korzyści jakie przynosi

Na https://flobo.io/mass-collect/ znajdziesz więcej informacji o tym, co to jest mass collect.

Mass collect to usługa, która pozwala na szybką weryfikację przelewów na konto. Przedstawiamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób upraszcza życie dużym i małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – na czym polega jego działanie?

Działanie usługi mass collect jest tak naprawdę niezmiernie proste. Polega na nadaniu wszystkim klientom niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się tym samym ich ID. Takie podejście sprawdza się tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest duża ilość klientów, czyli na przykład w prywatnych klinikach, w firmach telekomunikacyjnych, jak również wszelkich branżach, gdzie wprowadzony jest system abonencki (między innymi w siłowniach). Opłaty przesyłane w systemie mass collect kierowane są na konkretny rachunek firmowy, jednakże uprzednie przypisanie kontrahentom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaką metodą dokonali oni wpłaty (przelew pocztowy, przelew z karty lub standardowy przelew). Wykorzystanie mass collect łączy się też z mniej czasochłonnym księgowaniem należności niż w przypadku księgowania przez pracownika, a równocześnie wyeliminowaniem możliwych pomyłek nieraz wynikających w trakcie tej czynności.

Mass collect także dla podmiotów wystawiających mniej niż 100 faktur

Chociaż mass collect nie jest w tej chwili proponowane we wszystkich bankach (posiadają ją między innymi ING Bank Śląski i PM Bank) wypada przeanalizować możliwość jego wdrożenia w przedsiębiorstwie, również takim, które każdego miesiąca wystawia poniżej stu faktur. Wdrożenie mass collect wiąże się bowiem z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość powiązania z systemem finansowo–księgowym (a tym samym śledzenie na bieżąco wpływających opłat) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z systemem mass collect banku, ale posiada również opcję wysyłania notyfikacji o nadchodzących płatnościach i windykacji, co po kilku miesiącach skutecznie podnosi terminowość u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]