Myślisz o inwestowaniu? Rozważ zakup sztabek złota

Więcej o sztabie złota na goldbroker.pl.

Odkładanie pieniędzy na koncie czy zakładanie lokat nie jest dziś tak dochodowe jak pięć lat temu. Niewielkie oprocentowanie oferowane przez banki, ale również i powszechniejsza świadomość, że nie zainwestowany kapitał zapewnia zysku spowodowały, że poszukujemy metod, które pomogą naszym oszczędnościom zapewniać w przyszłości dodatkowy dochód. Obok kupowania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz większe zainteresowanie wzbudzają metale inwestycyjne, a zwłaszcza – złote sztabki.

Złoto w sztabkach to wieloletnia inwestycja

Na początku wypada wyraźnie zaakcentować, że inwestycja finansów w złote sztabki to inwestycja na lata. Złoto na ogół nie ulega słabszym i silniejszym kryzysom obserwowanym w gospodarce, a nawet destabilizacja polityczna oraz gospodarcza nieraz podwyższa jego cenę. Rzecz jasna, można zauważyć wahania w jego wartości, jednakże analizując jej historyczny wykres łatwo daje się zauważyć, iż z czasem idzie ona w górę. Czemu się tak dzieje? Od kilkuset lat ilość tego kruszcu będąca w obiegu pozostaje praktycznie bez zmian. Niegdyś był on uniwersalnym środkiem płatniczym, obecnie jest szeroko wykorzystywany w przemyśle, elektronice czy medycynie, jak również – w dalszym ciągu na ogromną skalę – w sztuce i złotnictwie. Mimo, że wydobycie złota trwa nieustannie i teoretycznie powinno go być coraz więcej, odzyskiwanie tego metalu użytego m.in. podczas produkcji sprzętu elektronicznego (jak telefony komórkowe czy też kable USB) jest w szeregu przypadków nieopłacalny, tym samym zapotrzebowanie na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i prognozuje się, iż w przyszłości ta tendencja raczej nie ulegnie zmianie.

Sztabki złota – czy każdego stać na taką lokatę?

Słuchając o lokacie oszczędności w złoto w sztabkach większość osób z miejsca oceni, iż to nie dla nich, przez ogromny koszt. Tymczasem złote sztabki wytwarza się w różnych rozmiarach, więc w zasadzie każdy może sobie pozwolić na inwestycję jakiejś części oszczędności w ten kruszec. Złoto można nabyć już w sztabkach o wadze 10 g, 2 g, a nawet 1 g. Te malutkie sztabki są wręcz doskonałe jako prezent. Zamożniejsi inwestorzy, posiadający pokaźniejszy kapitał raczej wybierają większe sztaby złota o wadze 100 g, 250 g, jak również 1000 g. Warto jednak pamiętać o dwóch kwestiach. Po pierwsze, wybierając większą sztabkę kupujemy złoto po zdecydowanie niższej cenie. Po drugie, nie da się rozłamać kupionej sztabki przy przyszłej odsprzedaży.. Wobec tego powinno się kupować złote sztabki o rozmaitym ciężarze albo zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są z góry podzielone na mniejsze sztabki.

Lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]