przelicznik euro

Wymiana pln na euro – w kantorze online po bieżącym przeliczniku

Euro to względnie młoda waluta, bo w postaci banknotów i monet została wprowadzona do obiegu zaledwie w 2002 roku. Jest ona w tej chwili obowiązującym środkiem płatniczym w przeważającej części krajów należących do Unii Europejskiej. Polska nadal nie sprostała wymaganiom, pozwalającym przystąpić do strefy euro, co nie oznacza, iż Polacy nie używają tej waluty na co dzień, czy to robiąc zakupy w zagranicznych sklepach lub też zaciągając w niej kredyt.

Euro i korzyści z jej korzystania

Wprowadzenie euro w krajach należących do Unii Europejskiej w znacznym stopniu ułatwiło życie milionom mieszkańców starego kontynentu, zarówno w sferze biznesowej, jak i prywatnej. Ujednolicona waluta to bowiem mniejszy kłopot z wyliczeniem ewentualnego zysku lub kosztu podczas planowania np. transakcji międzynarodowych, co przedtem ze względu na nagłe wahania kursów między walutami w wielu przypadkach mogło okazać się błędną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro zwiększa również wolność poruszania się obywateli krajów członkowskich, którzy praktycznie w ogóle nie muszą martwić się o zaopatrzenie się w wystarczającą ilość pieniędzy w obcej walucie w trakcie wakacyjnych wyjazdów zagranicznych. Obecnie wystarczy im po prostu ich własna karta bankowa, a korzystając z niej za granicą, nie martwią się już wysokością spreadów pobieranych przez bank przy każdej płatności.

Wymiana euro na złotówki w kantorze internetowym – korzystna i błyskawiczna transakcja

Polska, mimo wejścia do struktur Unii Europejskiej w maju 2004 r., po dziś dzień nie spełnia wszelkich kryteriów pozwalających na wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie ma to jednak wpływu na to, iż jako obywatele kraju członkowskiego Unii Europejskiej każdego dnia prowadzimy transakcje biznesowe i dokonujemy zakupów w euro. Osoby często realizujące przelewy w tej walucie mogą w kilka sekund poznać aktualny przelicznik euro na stronie kantoru online, a równocześnie także błyskawicznie wymienić złotówki na euro bez potrzeby wizyty w kantorze stacjonarnym. Wymiana euro w kantorach online z uwagi na niższe spready jest korzystniejsza oraz łatwiejsza, gdyż może zostać zlecona w dowolnej godzinie dnia (nawet w nocy!), a wymiana waluty odbywa się po kursach aktualizowanych na bieżąco, a nie – jak to na ogół ma miejsce w bankach oraz kantorach stacjonarnych – na podstawie uśrednionego kursu z ubiegłego dnia.

Lokalizacja:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]