kurs malowania akwarelami

Nauka malowania akwarelami – kurs pod okiem instruktora

Malowanie farbami akwarelowymi jest popularną formą twórczego wyrażania siebie i nie trzeba być w tym znakomitym, by czuć z tego zadowolenie na co dzień. Dla wielu jest to wszak jedynie forma rozluźnienia się po ciężkim dniu albo pasja i nie dążą oni do osiągnięcia w tej dziedzinie doskonałości. Jednakże jeżeli chcesz malować coraz lepiej, warto postawić na kurs akwareli.

Kurs malowania akwarelami – opanuj to trudne medium

Akwarele to mimo wszystko nie jest łatwe medium. Rezultat końcowy zdaje się bardzo niepozorny i nieskomplikowany do stworzenia, jednak wpływ ma na niego mnóstwo czynników, o których początkujący twórca zazwyczaj mało co wie. Ogromny udział w samym toku tworzenia ma też zbieg okoliczności – akwarele to medium, nad którym ciężko jest zapanować i nawet artyści od lat wyrobieni w tej technice w żadnym razie nie są przeświadczeni o tym, że obraz zawsze wyjdzie w stu procentach tak, jak przewidywali. Kurs malowania akwarelami to doskonałe miejsce, by zacząć swoja przygodę z tą techniką malarstwa oraz nabyć potrzebne podstawowe informacje nieodzowne do odnalezienia w sobie pasji do akwareli. Każdy jest tu mile witany, niezależnie od tego, czy podjął już wcześniej próby z akwarelami, czy to jego pierwsza styczność z tym rodzajem farb. Prowadzący kurs podczas pierwszych zajęć rzetelnie przybliżają cechy farb akwarelowych, różne techniki ich stosowania, jak również typy papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na końcowy efekt pracy.

Nauka malowania akwarelami – czy warto?

W czasie popularyzacji internetu nietrudno wyszperać a potem obejrzeć poradniki, które uczą malowania akwarelami. Niemniej jednak raczej nie będzie to jednoznaczne z partycypacją w kursie malowania akwarelami pod okiem profesjonalnego dydaktyka ze szkoły malarstwa i rysunku. W wartościowej nauce umiejętności artystycznych istotne są podpowiedzi, które uczestnicy kursu dostają od dydaktyków podczas tworzenia prac. Takie korekty pomagają w szybszym tempie rozwijać warsztat, a kursant nie musi zastanawiać się, jaki jego błąd sprawił, iż zamierzany efekt nie dał rezultatów jakie planował. Dodatkowo nauka w zespole ludzi o podobnych zainteresowaniach formuje życzliwą atmosferę wsparcia, które jest niezmiernie ważne w zachęcaniu do ciągłego rozwoju artystycznego. Partycypacja w konstruktywnej ocenie ilustracji innych kursantów, pomaga z kolei we rzetelnej ocenie własnych prac już odbyciu kursu.

Lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]