Jak działa stacja czołowa?

Chcesz nabyć stację czołową? Sprawdź www.telmor.pl/Produkty/Cyfrowe-stacje-czolowe

Stacja czołowa to moduł, dzięki któremu możemy oglądać telewizję kablową oraz korzystać z internetu. To centralny element, który skupia specjalistyczne sprzęty służące do prawidłowej transmisji sygnału telewizyjnego. Wszystkie podzespoły tworzą razem kompleksowy system antenowy. Dowiedz się, co wchodzi w skład stacji czołowej i w jakich miejscach zazwyczaj jest używana.

Stacja czołowa – sprawna konfiguracja

Stacja czołowa używana jest w mechanizmach zbiorowego odbioru sygnału – między innymi w apartamentowcach, motelach, budynkach użyteczności publicznej oraz przez operatorów telewizji kablowej. Przenosi ona informacje do poszczególnych odbiorników. Jednym z kluczowych komponentów tworzących stację czołową jest profesjonalna szafka montażowa – stworzona zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego. Dedykowane oprogramowanie ułatwia jej szybką konfigurację. Do szafki można zamontować różne moduły – takie jak DTV RR4 czy DTVD CI1.

Stacja czołowa – transportuje połączenie do końcowych odbiorców

Każdy z modułów wchodzących w skład stacji czołowej ma inne przeznaczenie – przetwarzania sygnałów satelitarnych lub MPEG2. Odbiór analogowy jest mniej doskonały niż cyfrowy – pojawiają się awarie w przesyłaniu obrazu, a rozbudowa pochłania ogromne koszty. Wiele modułów składających się na stację czołową ma także oddzielne sloty USB, które pozwalają na wprowadzenie własnego contentu. Części można swobodnie łączyć, tworząc całościowy system antenowy.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]