Ciekawostki, informacje o chorobach, opisy zabiegów – portal zdrowia

Nie przekopuj już Internetu! Portal zdrowia na miarę Twoich potrzeb znajdziesz na revelare.pl.

W sieci da się niezmiernie łatwo znaleźć informacje o dowolnej sferze życia. Internauci mają szczególną słabość do odpytywania Google o zagadnienia medyczne, częstokroć nawet poprzedzając decyzję o konsultacji ze specjalistą godzinami myszkowania w sieci w celu samodzielnego znalezienia rozwiązania problemu. Ale czy to rozsądny model korzystania z informacji dostępnych na stronach o zdrowiu i urodzie?

Portal o zdrowiu i urodzie nie może być alternatywą dla specjalistycznej konsultacji medycznej

W natłoku artykułów o medycynie, odżywianiu i zabiegach estetycznych dostępnych w sieci jest niemało dobrych treści przygotowanych zarówno przez lekarzy-specjalistów, jak i przez ludzi zauroczonych tematyką zdrowotną i od lat pracujących w branżach związanych z medycyną. Niemniej jednak korzystanie z publikacji umieszczanych na blogach o urodzie albo zdrowiu nie powinno (a właściwie nie może!) polegać na traktowaniu ich jako alternatywy dla indywidualnej konsultacji lekarskiej. Strona o zdrowym stylu życia, jeśli zapewnia rzetelnych informacje, może jednakowoż być użytecznym źródłem pomocniczej wiedzy, która ułatwi użytkownikowi nawigację po świecie usług medycznych. Przeczytanie w sieci drobiazgowego opisu operacji objaśnionej niemedycznym językiem pomoże oswoić pacjenta z przebiegiem przyszłego zabiegu i zminimalizować stres przez niego wywołany. Natomiast artykuł z opisem objawów wskazujących na konkretną chorobę, którą czytelnik u siebie podejrzewa, może później pomóc mu lepiej wyrazić swoje obawy specjaliście.

Warto subskrybować portale wiedzy o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl