Garnitur czy smoking? Co warto wiedzieć o męskiej modzie ślubnej

Ślub to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu, dlatego państwo młodzi przykładają ogromną wagę do oprawy uroczystości. Istotną kwestią jest ubiór – nie tylko panna młoda, ale także pan młody musi wyglądać modnie i elegancko. Męska moda weselna ma wiele twarzy.
Mężczyźni nie są obecnie skazani na jeden rodzaj garnituru, a moda męska ślubna ulega podobnym przemianom, co damska. Klasyczny strój z pewnością odda podniosłość chwili, lecz często wzbogaca się go graficznymi bądź folkowymi elementami. Należy pamiętać, że frak czy garnitur powinien pasować do osobowości pana młodego, aby nie czuł się on w nim jak w przebraniu.

Moda męska na ślub – współczesne trendy

Spodnie garniturowe, marynarka, krawat, koszula… nawet prosty strój pana młodego zawiera wiele elementów. Jednym z nich, który ostatnimi czasy wraca do łask i ślubna moda męska nie może się obecnie bez niego obyć, jest kamizelka. Modna kamizelka nawiązuje do dawnej elegancji, lecz może kontrastować barwą z tkaniną garnituru. Jeśli idzie o garnitur, do mody wracają zestawy w kratę, nawiązujące do stylu retro, lecz z tej inspiracji czerpie cała moda męska. Wesele w klimacie boho lub rustykalnym będzie idealną okazją na pokazanie się w kraciastym garniturze. Kolejnym modnym dodatkiem będą szelki – czarne lub brązowe wyglądają bardzo elegancko.

Moda ślubna męska – gdzie znaleźć inspiracje?

Dobór elementów stroju ślubnego może wydawać się trudnym zadaniem, lecz z pomocą przychodzą strony internetowe w całości poświęcone przygotowaniom do ślubu i wesela, ukazujące najnowsze trendy oraz pełne rad dla przyszłych małżonków. Ślubna moda męska zajmuje pokaźną część tych portali.