Masz stronę na WordPress? Wybierz dedykowany hosting

Istnieje wiele systemów zarządzania treścią stron internetowych (Drupal, Quick.Cms, Mambo), jednak niewątpliwie w ostatnim dziesięcioleciu większość stron powstaje w oparciu o WordPress. Nic dziwnego, bowiem w przeciwieństwie do innych CMS-ów, nawet amator zbuduje na nim nieskomplikowaną stronę internetową, a Ci którzy posiadają specjalistyczną wiedzę zbudują na WordPress nawet bardzo rozbudowany sklep internetowy.

Z jakiego powodu WordpPress jest obecnie popularny?

Jeszcze 15 lat temu WordPress służył głównie jako oprogramowanie, na którym bez trudu i w mgnieniu oka można było założyć blog. Z czasem możliwości WordPressa rozszerzały się, powstały tysiące wtyczek i motywów umożliwiających tworzenie na nim coraz bardziej złożonych stron internetowych, a ostatnimi czasy też sklepów (za sprawą połączenia połączeniu z WooCommerce). Obecnie więc ten CMS służy nie tylko blogerom, ale w głównej mierze osobom projektującym strony www, prowadzącym działalność gospodarczą w internecie, właścicielom przedsiębiorstw, a także zarządcom portali społecznościowych. Podstawową zaletą WordPressa jest prostota jego instalacji, możliwość stosowania tysięcy szablonów, które pozwalają błyskawicznie modyfikować wygląd strony, oraz dostęp do podobnie dużej ilości pomocnych wtyczek, pomagających m.in. w przekładzie stron, tworzeniu backupu, eliminowaniu spamu, optymalizacji strony (SEO), dodawaniu komentarzy, przyśpieszeniu ładowania się strony, wstawianiu formularzy bądź śledzeniu statystyk wizyt na stronie. Warto podkreślić, że większość wtyczek i szablonów dostępnych jest za darmo! WordPress skupia sporą społeczność użytkowników, którzy dbają o ciągły jego rozwój, stąd też cykliczne aktualizacje systemu likwidujące luki w zabezpieczeniach i zapewniające wysokie bezpieczeństwo użytkowania.

Jak znaleźć usługę hostingową dla WordPress?

Poszukując hostingu strony na WordPress trzeba powierzyć go dostawcy, który stworzył usługę specjalnie dla tego systemu zarządzania treścią. Godny polecenia jest dedykowany hosting z automatyczną instalacją WordPress, zgodny z najnowszymi przepisami RODO i bez ograniczenia transferu. Powinno się zwrócić uwagę, czy dostawca hostingu dla WordPress wykorzystuje szybkie i wydajne dyski SSD, cyklicznie tworzy backup danych, zapewnia bezawaryjne działanie serwera (tj. na poziomie minimum 99%), a w razie awarii świadczy całodobowe wsparcie techniczne. Nie bez znaczenia jest także możliwość zakupu i wdrożenia certyfikatu SSL dla strony, udostępnienie darmowych narzędzi do kontroli działania serwera czy możliwość dodania nieograniczonej liczby kont pocztowych, a wszystko to w oparciu o przejrzysty i rozsądny cennik.