Wszystko co warto wiedzieć o zabytkach i atrakcjach Małopolski znajdziesz online

Odwiedź visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna. Poznaj atrakcje w Małopolsce.

Pomimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, więc nieraz trudno znaleźć coś dla siebie w ogromie wiadomości o zbliżających się wydarzeniach kulturalnych czy sportowych i ciekawych zabytkach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź stronę stworzoną specjalnie dla turystów

By przedstawić zainteresowanym atrakcje turystyczne tego regionu, powstał serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o ciekawych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, jak też o pokazach i eventach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Strona prowadzona w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Osoby myślące o pobycie w Małopolsce o razu na głównej stronie spostrzegą mapę, na której w mgnieniu oka odszukają hotele, motele i kempingi, Centra Informacji Turystycznej, a także galerie i zabytki zlokalizowane w różnych punktach Małopolski. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski też pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Dodatkowo dla osób, które z przeróżnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował wirtualne spacery pokazujące m.in. Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, urok małopolskiego folkloru czy trasy rowerowe.

Przydatne rozmówki i rejestr konsulatów – istotne informacje dla turystów z zagranicy

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także turystach z zagranicy, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i innych południowych miejscowości. Wiadomości dodawane na portalu publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale też w m.in w języku słowackim, niemieckim, francuskim i włoskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu listę ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na obszarze Małopolski. Wyjątkowo przydatny dla obcokrajowców może być również dział Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze słówka i powiedzenia, które umożliwią im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie pobytu naszym kraju.

Lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego