odwirusowywanie wordpressa, usuwanie malware

Zaatakowano Twoją stronę na WordPressie? Zleć usuwanie malware

WordPress okazał się w minionych latach tak popularnym systemem zarządzania treścią, iż liczbę sklepów i stron internetowych tworzonych z jego użyciem liczy się obecnie w setkach milionów. Powszechność korzystania z tego CMS-a powoduje, iż strony tworzone na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków hakerskich. W razie zawirusowania witryny złośliwym oprogramowaniem, konieczne jest usunięcie infekcji z WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie wirusów z WordPressa?

Grafiki na stronie zmieniły się bez Twojej wiedzy? Witryna wysyła spam? Na witrynie widnieją linki do obcych Ci portali? A może logowanie jest uniemożliwione? To tylko kilka z popularnych symptomów wskazujących na zainfekowaną witrynę. W takich sytuacjach nieodzowne jest szybka reakcja w celu identyfikacji powodu infekcji, a następnie przywrócenia strony internetowej do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek lub po atakach hakerskich powinno się powierzyć zawodowcom od tego rodzaju działań, gdyż naprawa zawirusowanego WordPressa z reguły wychodzi poza zakres umiejętności ludzi, którzy na co dzień zajmują się tylko tworzeniem stron oraz sklepów www na tym CMS-ie.

Jak przebiega czyszczenie zawirusowanych stron na WordPress?

Spece podejmujący się czyszczenia malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich działań naprawczych prowadzą kompleksowy przegląd baz danych oraz plików strony. Analizują kod wykorzystanych na stronie wtyczek oraz szablonów, a także pliki wp-config oraz htaccess. Podczas naprawy zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie konieczne zabezpieczenia, redukujące niebezpieczeństwo ponownej ataków. Jeśli długookresowe zainfekowanie przyczyniło się do dodania strony do listy zagrożeń (np. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z CMS-a fachowcy mogą podjąć też niezbędne kroki w celu wykreślenia jej z tego typu katalogów. Likwidacja wszystkich skutków cyberataku nie daje pewności, iż taki kazus nie powtórzy się za jakiś czas, dlatego ważne jest regularne uaktualnianie systemu zarządzania treścią i stosowanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]