Kilka zasad montażu drewnianych paneli podłogowych

Potrzebujesz paneli drewnianych podłogowych? Wejdź na http://tinyurl.com/hm2ehfw

Panele podłogowe wyglądają prawie tak, jak drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu dobrych stron paneli podłogowych – można je zamontować w naprawdę parę godzin, a wszyscy poradzimy sobie z tym bez pomocy fachowców. Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się, jak układać panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy układać na niezbyt wilgotnym podłożu – maksymalna wilgotność wylewki to 3%. Warto pamiętać także o właściwej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna kamienna. Po powrocie ze sklepu nie odpakowuj paneli – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na dwie doby, aż ulotni się z nich zbędna wilgoć. Panele i narzędzia gotowe?

Montaż paneli podłogowych

Na początek najbardziej istotna rada – najlepiej robić to startując z rogu pomieszczenia. Przed pracą, sprawdź, czy nie są zepsute, bowiem potem trudniej będzie je reklamować. Zatroszcz się też o temperaturę podłogi – najniższa wartość to piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się układać je wertykalnie do okna, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Zepniesz je używając specjalnych klipsów – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Dylatacje, czyli pozwól panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Podobnie jak wszystkie wyroby drewnopochodne, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od zmian klimatu w domu. Należy zatem zapewnić im szczeliny przyścienne o szerokości przynajmniej jednego centymetra – będą mniej zauważalne, kiedy położysz również listwy podłogowe.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]