Salon podłóg drewnianych

Więcej szczegółów o drewnianych podlogach

Podłoga drewniana to doskonała, naturalna aranżacja w domu. Drewno to z jednej strony ciepła powierzchnia, z drugiej zaś wyjątkowa budowa, w postaci ciekawego usłojenia. Drewniane podłogi to obecnie najpopularniejszy rodzaj pokryć do domów i mieszkań.

Co decyduje o tak dużej popularności podłóg drewnianych?

Podłogi drewniane są ładne i co najważniejsze, komponują się z wnętrzami urządzonymi w różnych stylach. Są odporne na odkształcenia oraz uszkodzenia mechaniczne. Podłogi drewniane są cieplejsze od powierzchni pokrytych panelami i w pewnym stopniu wytłumiają odgłos kroków. Kolejną ważną cechą dla konsumenta jest to, że podłogę drewnianą można instalować na dwa sposoby – jako podłogę pływającą i mocowaną do podłoża.

Podłogi drewniane i ich rodzaje

Oprócz podłóg drewnianych z drewna litego, takich jak parkiet, mozaika, można wybrać np. parkiet warstwowy. Lite drewno jest trwałe oraz ładnie się starzeje. Posiada udowodnione właściwości antyalergiczne. Wybierając drewno na drewnianą podłogę, należy trzeba go dostosować do warunków panujących w pomieszczeniu, w którym będzie układane. Trwalsza jest podłoga drewniana dębowa niż sosnowa. Pojawienie się gatunków egzotycznych pozwoliło na układanie drewnianych podłóg w pomieszczeniach zarezerwowanych dotąd dla innych materiałów np. w kuchniach.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]