Akcesoria szalunkowe – niezbędne w budownictwie

Tutaj znajdziesz akcesoria szalunkowe

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na wszystkich budowach. Jakie moduły wykorzystuje się podczas szalowania? Dlaczego warto kupić je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

By szalunki ścienne, używane do wykopów czy stropowe były zamocowane we właściwy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują obecnie mnóstwo materiałów używanych do wzmacniania konstrukcji, m.in. napinacze rygla, sworznie napinające, ściągi szalunkowe, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, nakrętki, rurki dystansowe, stożki i korki oraz listwy fazujące czy pozycjonujące. Ściąg szalunkowy, zwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala zachować właściwy odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki motylkowe, talerzowe lub przegubowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy umożliwiające spięcie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią też dystanse, dzięki którym możliwe jest zachowanie optymalnej odległości między szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie sposób nie wziąć pod uwagę też ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Czy warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze zaopatrzonych sklepach online. Witryny internetowe oferują wysokiej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Peri, Rasto czy Tekko i są do nabycia w rozsądnych cenach.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]