Balustrady ze stali nierdzewnej – idealne dla budynków użyteczności publicznej

Stal jest popularnym stopem, a to przede wszystkim dzięki jej cechom. Właściwy dobór składników stopu sprawia, że wytworzone z niej akcesoria nie są podatne na korozję, dzięki czemu można ich stosować w styczności z substancjami o kwaśnym odczynie, jak również przy złych warunkach zewnętrznych. W zestawieniu z jej interesującym wyglądem czyni to ze stali nierdzewnej wspaniały surowiec do wytwarzania fragmentów mebli i wszelkiego rodzaju poręczy i balustrad.

Balustrady ze stali nierdzewnej – doskonałe w wilgotnym środowisku

Balustrady ze stali nierdzewnej zyskały ogromną popularność – można znaleźć je zarówno na prywatnych posesjach, jak i budynkach użyteczności publicznej. Własności tego surowca okazują się szczególnie istotne w przypadku balustrad zewnętrznych. Nie rdzewieją one nawet w niezmiernie wilgotnym otoczeniu, tym samym nie potrzebują intensywnej konserwacji i na długo zatrzymują swój ładny wygląd. To ich wygląd sprawia, że świetnie łączą się ze współczesną architekturą. Znakomicie pasują do przeszkleń, elewacji wykonanych z drewna, a nawet dekoracyjnego betonu.

Poręcze ze stali nierdzewnej – łatwa i szybka pielęgnacja

Stal to świetny budulec do produkowania poręczy do wnętrz nieruchomości – zwłaszcza tych zaprojektowanych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Ci, którzy wybiorą poręcze ze stali nierdzewnej będą chwalić sobie również prostotę ich pielęgnacji oraz błyskawiczne mycie niewymagające zastosowania profesjonalnych preparatów. Odporność na korozję sprawia prócz tego, iż z takiej stali można wytwarzać stylowe i wytrzymałe drabinki do basenów czy poręcze do saun oraz łazienek zaadaptowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.