Blachy dachowe – zastosowanie w budownictwie

Sprawdź, gdzie zamówić blachodachówki.

Blachodachówki to dziś jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Bez wątpienia znaczne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich doskonały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blacha na dach to także bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (wielo- i jednorodzinnych), jak również gospodarczych i komercyjnych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, aby ułożone z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co najważniejsze, naprawdę wytrzymałe.

Blacha na dach – cechy oraz atuty

Blacha dachowa wyrabiana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która potem zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką trwałość. Istotne jest dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest dość lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego surowca oraz jego nieduża ilość – oraz cechuje się wieloma atutami. Wśród nich główna okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na oddziaływanie wody i związana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki odróżnia także duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, a także wgniecenia będące wynikiem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Należycie dobrane powłoki lakiernicze są także odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, że zachowują one estetyczny wygląd nawet po latach od założenia. Aby jednakże cieszyć się tymi zaletami, blachy na dach trzeba kupić w wypróbowanych sklepach – najlepiej wprost od producenta.

Blachy dachowe – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blacha dachowa, ze względu na niską wagę, znajduje rozległe zastosowanie przy naprawach starych budynków o niskiej lub nadwątlonej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się także w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i stosunkowo tania – oraz przy wznoszeniu i naprawach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin także w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o dużym nachyleniu.

Lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08