Co powinieneś wiedzieć o projektach budowlanych?

Więcej o przygotowaniu projektów budowlanych Kraków. Kliknij tutaj

Trudno wyobrazić sobie istotniejszą rzecz niż budowa mieszkania. Powinniśmy przy tym zdać sobie sprawę, że nie jest to łatwe zadanie, zaś szczególne trudności związane są z załatwieniem różnych urzędowych spraw. W pierwszej kolejności należy otrzymać pozwolenie na budowę – zostanie ono wydane, kiedy przedstawimy projekt budowlany. Projekt powinien być opracowany przez architekta, zaś jego zawartość ustalają właściwe przepisy. Co więc powinien zawierać? Zachęcamy do lektury naszego poradnika.

Treść projektów budowlanych

Najistotniejszą częścią projektu budowlanego będzie plan zagospodarowania działki. Plan musi być sporządzony na mapie w skali 1:500 podpisanej przez geodetę i zawierać rozkład starszych i wznoszonych budynków , a także sieci gazowych i kanalizacyjnych. W planie zagospodarowania powinny znaleźć się także dane o punkcie składowania odpadów, rozmieszczeniu zieleni czy płocie. Projekty budowlane muszą poza tym zawierać projekty wznoszonych obiektów i nierzadko także informacje od firm dostarczających media. W niektórych przypadkach konieczne okaże się także zawarcie wyników badań geologicznych.

Po co są projekty budowlane?

Jak przed momentem napisaliśmy, projekty budowlane są niezbędne byśmy mogli otrzymać pozwolenie na budowę. Pamiętajmy, że nasza inwestycja powinna przebiegać według planu określonego w owym dokumencie, a wszelkie niezgodności mogą okazać się powodem jej niezatwierdzenia.

Lokalizacja:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]