Co przyczynia się do popularności ekologicznych domów drewnianych?

Chcesz zamówić domy drewniane Kraków? Wejdź na http://domygoralskie.com/eko.html

Jeszcze nie tak wcale dawno temu bardzo dużą popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na obszarze Polski domy z cegły kształtem przypominające proste pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. Dlatego z chęcią decydujemy się na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od dawna uważane są za ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno to materiał odnawialny. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzone są właśnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest całkowicie biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które mogłyby wpływać negatywnie na środowisko naturalne. W domach, które wykonano z drewna nie wykorzystuje się materiałów syntetycznych. Ze względu na rewelacyjne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby taki dom ocieplić. Nie jest używana również papa. W efekcie domy z drewna w najmniejszym stopniu nie wpływają na obniżenie kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają plusy?

Domy tego typu doskonale komponują się z naturalnym otoczeniem. Doskonale prezentują w sąsiedztwie sielskiego krajobrazu oraz majestatycznych gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje świetne samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach drewnianych panuje odpowiednia wilgotność powietrza. Jest ono także doskonale natlenione. Domy drewniane rewelacyjnie nadają się dla chorych na astmę, mających alergię oraz osób zmagających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe oraz naprawdę piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, aby wybrać je zamiast domów murowanych.

Lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]