Czy warto posiadać baseny kąpielowe?

Dowiedz się, gdzie zamówić baseny kąpielowe

Basen kąpielowy praktycznie zawsze kojarzy się z luksusem, lecz jest to też ogromna przyjemność, sposób na uprawianie sportu bądź relaks. Na basen więc na pewno warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać wyłącznie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i konserwowane przez profesjonalną firmę to gwarancja ich funkcjonalności i solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne w sprzedaży?

Baseny dzielą się na baseny profesjonalne, przykładowo dla salonów spa lub pływalni, a także baseny prywatne – przydomowe, ogrodowe bądź wewnętrzne. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest zbudowanie hali basenowej, która powinna spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Wybranie profesjonalnej ekipy jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym istnieje olbrzymia ilość typów basenów. Dostępne są rozmaite kształty: okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki, baseny prostokątne czy podłużne baseny typu fast lane, świetne dla entuzjastów pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są także baseny o różnych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też o obniżonym poziomie wody, co prezentuje się bardzo efektownie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć koszty, przy projektowaniu i budowaniu basenu można postawić na najprostsze rozwiązania, ale nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Pięknie prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co uatrakcyjnia także ogród lub halę basenową. Doskonałym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a ponadto daje dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany przede wszystkim do wypoczynku, dobrze będzie zdecydować się na specjalne schody. Podobnych dodatków jest jednak znacznie więcej – pewne podwyższają walory funkcjonalne basenu, inne natomiast nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Lokalizacja:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]