Czy warto zdecydować się na całoroczne domy góralskie?

Jeśli chcesz kupić domki góralskie, koniecznie sprawdź http://domygoralskie.com/realizacje.html

Domy góralskie są atrakcyjne oraz funkcjonalne. Nawiązujące do tradycyjnej sztuki gór fascynują spadzistymi, pokrytymi gontem dachami oraz wykonanymi z drewna fasadami. Dla większości klientów ważne jest również to, że standardowe domy góralskie są bezpieczne dla środowiska – drewno jest wszak materiałem naturalnym. Nic powinno więc dziwić, iż wznoszone są nie tylko w górach – spotkać je możemy niemal w całej Polsce, bo świetnie wpisują się w naturalne widoki. Nierzadko usłyszeć można opinie na temat tego, iż sprawdzają się one jedynie cieplejszymi porami roku. Czy więc są one zgodne z prawdą? Rzecz jasna nie – całoroczne domy góralskie wznosi się bowiem coraz częściej.

Całoroczne domy góralskie – w jaki sposób się je buduje?

Inspirowane historycznymi budynkami z Tatr i twórczością Stanisława Witkiewicza, całoroczne domy góralskie zazwyczaj wznoszone są prawie wyłącznie z drewna. Bale łączone są historycznymi metodami, przez co w środku domu panuje optymalna temperatura. Często obserwuje się także wykonane z kamienia podmurówki, chroniące obiekt przed wilgocią oraz zimnem pochodzącymi z ziemi. Charakterystyczną cechą całorocznych domów góralskich okazuje się także spadzisty dach z gontem, który zabezpiecza je przed uszkodzeniem w przypadku częstych w tym rejonie śnieżyc.

Całoroczne domy góralskie – jak znaleźć architekta?

Wybierając budowę całorocznego domu góralskiego warto pamiętać, że już od pierwszego etapu dobrze zawrzeć umowę ze sprawdzonymi fachowcami. Słusznie postąpimy stawiając na firmę, w której ramach współpracują projektanci doświadczeni w projektowaniu domów góralskich oraz cieśle. Istotne jest również to, aby historyczna architektura komponowała się z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi – to jesienią zapewni właścicielom całorocznych domów góralskich wygodę na takim samym poziomie, co w innych rodzajach budynków.

Lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]