Dobierz rolety do każdego okna – rolety na zamówienie

Odmiennie od mieszkańców krajów skandynawskich, Polacy przyzwyczajeni są do przesłaniania okien. Tak chronimy naszą prywatność, lecz także pomaga to regulować ilość światła docierających do pomieszczeń. Najczęściej do zakrywania okien korzystamy z firanek i zasłon, ale w ostatnich latach coraz częściej decydujemy się na rolety wewnętrzne zakładane na okna.

Jakie rolety wewnętrzne są dostępne w sklepach?

W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępny jest bogaty wybór różnych typów rolet: zaciemniających, rzymskich, okiennych czy ściennych. W wielu z nich kupimy także wszystkie niezbędne dodatki, takie jak kółka z żabkami, wsporniki ścienne i sufitowe, rozety czy karnisze metalowe. W jednym sklepie jesteśmy w stanie dobrać pełen zestaw konieczny do instalacji rolet. A to, jakie rolety będą nam odpowiadać, będzie zależne od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, żeby robić przemyślane zakupy. Przykładowo, rolety rzymskie dobrze wyglądają na niedużych oknach, jednak nie poleca się ich alergikom. Na roletach rzymskich dość łatwo osiada kurz, ponieważ wykonywane są one z tkanin firanowych i zasłonowych.

Rolety dzień i noc – ilość światła pod Twoją kontrolą

Do kontroli nad dopływem światła do mieszkania służą rolety dzień i noc. Sprawdzą się praktycznie we wszystkich pomieszczeniach: w biurze, pokoju dziecięcym, salonie, a nawet w łazience. Te rolety mają naprzemienny splot wstęg transparentnych i zaciemniających. Dzięki wielu możliwościom ich ułożenia względem siebie pozwala na regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przechodzić. Co ciekawe, regulacja ma miejsce bez konieczności podnoszenia i opuszczania rolet! Z kolei popularne rolety zaciemniające pozwalają na całkowite zaciemnienie pokoju, ponieważ wyprodukowane są z materiału nieprzepuszczającego światła. Rolety zaciemniające sprawdzą się szczególnie w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na zamówienie – jakich błędów nie popełnić

Okna nie zawsze muszą mieć standardowe wymiary i okazać się może, że rolety o wymiarach proponowanych przez producenta nie będą do nich pasować. Wtedy pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Dbajmy przy tym, żeby właściwie zmierzyć rozmiar okien, gdyż niewłaściwie dopasowane rolety nie spełnią swojej funkcji, do tego będą wyglądać nieestetycznie. Jeśli więc nie mamy doświadczenia albo nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, zlećmy to profesjonaliście.