Dźwigar – niezastąpiony w budownictwie

Kup dźwigary na https://sklep.abcszalunki.pl/akcesoria-do-szalunkow-stropowych/10-dzwigar-peri-okuwany.html

Szalunki to struktury niezbędne na wielu budowach. Z ich wykorzystaniem możliwe jest modelowanie konkretnego kształtu ścian wylewanych z betonu oraz przygotowanie w nich otworów na drzwi i okna. Szalunki są także potrzebne przy budowie sklepień – w takim przypadku ich najważniejszym modułem są dźwigary. Bez ich zastosowania budowa obiektu wielokondygnacyjnego byłaby niewykonalna. Dzięki dźwigarom sklepienie nie opada natychmiast po wylaniu i jest w stanie stężeć. Z jakich surowców produkuje się dźwigary? Jak można je kupić?

Z z jakich surowców produkowane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest potężnym obciążeniom, które osiągają kilkadziesiąt ton. Skutkiem tego jego kluczowym przymiotem jest wytrzymałość. W dużym stopniu wpływają na nią dwa elementy – jakość produkcji i typ użytych do tego surowców. Te powinny być dokładnie wyselekcjonowane i wypróbowane pod kątem odporności na znaczne naciski. Najlepszym materiałem jest lite drewno takich drzew jak olcha, topola, buk czy sosna. Niesłychanie istotne jest też odpowiednie zaimpregnowanie dźwigarów, które ochroni je przed negatywnym wpływem wody, spoiw i pozostałych ciekłych chemikaliów używanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – wynająć czy lepiej kupić?

Podmioty, które na co dzień zajmują się wznoszeniem piętrowych budynków dysponują własnymi dźwigarami. Ich zakup i przechowywanie generuje jednak pewne wydatki. Z kolei firmy, które sporadycznie akceptują zamówienia tego typu, mogą uniknąć nadmienionych przeszkód. Dobrym wyjściem dla nich będzie skorzystanie z oferty podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, a także innych elementów konstrukcji szalunkowych.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]