Jakie jest zastosowanie szalunków?

Jeśli potrzebujesz szalunków Kraków, koniecznie sprawdź abcszalunki.pl

Szalunki to to konstrukcja o charakterze tymczasowym, którą na ogół wykonuje się z desek. Może ona być zrobiona też z drewnianych płyt, które wyprodukowano z drewna cechującego się niższą jakością. Niektóre firmy decydują się na zrobienie szalunku z elementów , które są metalowe, ale takie postępowanie nie jest zbyt rozpowszechnione. Deskowanie – bo właśnie tak inaczej nazywane są szalunki – sprawia, że mieszanka, która została wylana, uzyskuje wymaganą formę. Szalunki usuwa się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Sięgając po szalunki, można również skutecznie wesprzeć zbrojenie, które będzie utrzymane aż do momentu, gdy wylana mieszanka ostatecznie stwardnieje.

Szalunki – jak wygląda ich wykonanie?

Wszelkie konstrukcje z betonu robi się na budowie w odpowiednich formach, czyli właśnie szalunkach. W początkowym etapie prac niezbędne jest wykonanie szalunku, który potem zostaje wypełniony odpowiednio dobraną mieszanką betonu. W niektórych sytuacjach konieczne jest zastosowanie zbrojenia. Wykonuje się je przed wylaniem betonu. Szalunki usuwane są dopiero wtedy, kiedy mieszanka solidnie zastygnie. Na ogół potrzeba na to od około dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki wykonuje się chociażby w przypadku fundamentów, wykonanych z betonu cokołów ogrodzeń oraz sufitów żelbetowych. Cechują się więc bardzo dużym zastosowaniem, a budowa bez ich wykorzystania nie posuwałaby się tak sprawnie.

Szalunki – jakie moduły konieczne są do wykonania szalowania?

Do wykonania szalowania wymagana jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są także specjalne dźwigary oraz podpory. Nieraz zdarza się, że małe przedsiębiorstwa budowlane nie posiadają własnego systemu szalunkowego. Wówczas rozwiązaniem okazuje się być skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który mają w swojej ofercie firmy , które specjalizują się w zaopatrywaniu ekip budowlanych w dźwigary, mocowania oraz sklejkę.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]