Kontener na odpady – dobierz odpowiednio do potrzeb swojej firmy

Jeśli chcesz zamówić kontenery otwarte, koniecznie odwiedź ten adres

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze wykorzystywane są jako kontener na złom lub gruz, a także przy gromadzeniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednakże wiele typów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one odmienną budową oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie substancje można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do specyfiki przechowywanych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak stare płytki parkietowe lub ceramiczne, zdemontowane elementy drzwi i okien, a także złom, gruz – na ogół używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno lub produkujących granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do składowania odpadów w formie ciekłej lub półpłynnej odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na śmieci znacznych gabarytów

W przypadku ładunków o większych rozmiarach, które nie są odpadami albo potrzebują selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są przede wszystkim dla firm transportowych oraz magazynów.

Lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]