Mieszkanie w nowoczesnym stylu – użyj cegły ozdobnej

Klinkierem określamy odmiana ozdobnej cegły, która może być użyta zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jakie są jego właściwości i dlaczego jest współcześnie tak chętnie stosowana w pracach budowlanych?

Cechy klinkieru elewacyjnego

Klinkier to po prostu wypalane w wysokich temperaturach płytki ceglane, które charakteryzują się wyjątkową odpornością na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne. Płytki z cegły od wielu dekad znajdują zastosowanie jako element wykończeniowy domów oraz mieszkań – mogą być użyte m.in. jako cegła na komin czy płytki elewacyjne wewnętrzne. Cegła ozdobna jest stosowana również na naroża, cokoły, podokienniki, a także pozostałe elementy budynków i wspaniale zdaje egzamin zarówno w przypadku domów wzniesionych w klasycznej, jak i nowoczesnej stylistyce.
Elewacja klinkierowa prezentuje się bardzo elegancko i jest odporna na negatywne czynniki atmosferyczne – promieniowanie słoneczne, śnieg, deszcz czy niską temperaturę. Klinkier elewacyjny utrzymuje się więc wiele lat w idealnym stanie. Wykonane z klinkieru płytki ścienne posiadają jeszcze inne zalety – zastosowanie naturalnego materiału sprawia, iż są one antyalergiczne i odporne na działanie grzybów.

Płytki klinkierowe wewnętrzne oraz elewacja z klinkieru

Cegła dekoracyjna użyta na ścianie zewnętrznej domu nada budynkowi nietuzinkowego charakteru i wyróżni go na tle innych. Natomiast klinkier jako elewacja wewnętrzna podkreśli styl, w którym utrzymane są pokoje – idealnie będzie pasować do wnętrz wzorowanych na nowojorskich loftów. Doskonałej jakości płytki z cegły można nabyć w licznych składach budowlanych – zarówno internetowych, jak i stacjonarnych.