Najwięksi producenci klinkieru – CRH, Przysucha, Roben

Klinkierjest jednym z materiałów stosowanych na elewacjach i innych powierzchniach na zewnątrz budynków. Oczywiście nie powinno to dziwić, bo technologia produkcji cegły klinkierowej sprawia, że równie dobrze radzi sobie ze skrajnymi temperaturami, co uszkodzeniami mechanicznymi lub wilgocią. Planując wykorzystanie tego materiału w swoim domu warto jednak poznać istotnych producentów klinkieru i dowiedzieć się, co konkretnie znajdziemy w ich ofercie.

Producenci klinkieru – CRH, Roben, Wienerberger

Liderem na światowych rynkach w produkcji klinkierów jest firma Roben z Belgii. Cegła klinkierowa Roben jest obecna od 160 lat na budowach całego świata. Cegła Roben jest ceniona ze względu na różnorodność oraz wytrzymałość. Inna znana firma produkująca klinkier, Wienerberger powstała w Austrii na początku XIX wieku, zaś w Polsce na rynku funkcjonuje od połowy lat 90-tych. Cegła klinkierowa Wienerberger w budownictwie jest znana dzięki innowacyjności rozwiązań użytych w jej produkcji. CRH – kolejny producent klinkieru, to znana irlandzka firma. W gronie najważniejszych producentów klinkieru znalazła się Firma z Polski. Klinkier Przysucha należy do najstarszych polskich produktów tego typu – jest on obecny na rynku od prawie pół wieku.

Rodzaje klinkieru

Producenci klinkieru oferują najróżniejsze modele – dzięki temu bez trudu dopasujemy modele odpowiednie do naszych potrzeb. W salonach dystrybutorów dostępny jest zarówno klinkier ręcznie formowany, przeznaczony głównie do renowacji zabytkowych budynków, jak i maszynowy, który dzięki równej powierzchni doskonale sprawdzi się w nowoczesnych projektach.