Nowoczesna stolarka okienna

Solidne okna to podstawa każdego domu lub mieszkania. Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie stolarki drewnianej, która pod wieloma względami przewyższa okna z PCV. Skąd tak duża popularność modeli drewnianych? Sprawdź nasz poradnik i przekonaj się sam!

Stolarka okienna – wycisz pomieszczenia

Dostępne na rynku okna drewniane wyglądają bardzo elegancko, a do tego mają także bardzo dobre parametry techniczne. Jak podkreślają eksperci, stolarka drewniana cechuje się niskim poziomem przenikania ciepła, co bardzo zmniejsza koszty ogrzewania budynku. Tego typu okna bardzo dobrze wygłuszają mieszkanie, jak również nadają się do zamontowania w przypadku dużych połaci. Spotykają się też z dużym zainteresowaniem właścicieli nowoczesnych domów z tworzyw sztucznych. To nie wszystko – stolarka okienna może być poddawana konserwacji, a w razie jakichkolwiek zarysowań nie trzeba jej od razu wymieniać. Specjaliści wyliczają, że odpowiednio konserwowane okna mogą posłużyć w dobrym stanie nawet 150 lat.

Stolarka okienna – na jakie okna się zdecydować

Podmioty produkujące stolarkę okienną proponują obecnie bardzo szeroki zakres asortymentu – okna harmonijkowe, rozwierano-uchylne z mikrowentylacją, a także wiele innych typów okien, które gwarantują komfort domownikom. Dodatkowo można również zdecydować się na zamontowanie konkretnych typów szyb – przeciwsłonecznych lub refleksyjnych, które poprawiają bezpieczeństwo nieruchomości oraz ogólny komfort. W produkcji można zastosować wiele rodzajów drewna, np. świerk, sosnę, a także gatunki mniej znane – takie jak eukaliptus. Chcesz wstawić w swoim domu okna drewniane? Możesz zdecydować się na warianty z ozdobnymi elementami lub bez. Stolarka drewniana świetnie oddaje także charakter wiekowych budynków i jest często stosowana w obiektach sakralnych.